KINO PLENEROWE
22.06.2024
19:00
Koncert muzyki na żywo
21:50
KAWA I PAPIEROSY

KUP BILET

O WYDARZENIU

Wszystkie Kinomaniaczki i Kinomaniaków zapraszamy na wyjątkowy wieczór, którego kulminacją będzie projekcja kultowego filmu Jima Jarmuscha „Kawa i papierosy”.

To pierwszy seans z wakacyjnego cyklu „KINO POD GWIAZDAMI”.

W letnie wieczory patio Gin O’Clock stanie się salą kinowo-widowiskową pod gołym niebem.

Projekcję filmu poprzedzi koncert muzyki na żywo.

Zapewniamy wygodne leżaki, kocyki oraz wybitny serwis barmański.

O FILMIE

Ten film powstał dla przyjemności – mówił po latach Jim Jarmusch, porównując strukturę złożonej z 11 epizodów „Kawy i papierosów”, do muzycznego albumu, zawierającego jedenaście piosenek. Każda jest o czymś innym, ale słuchane po kolei tworzą niepowtarzalną, wspólną aurę. Ich motywem przewodnim są oczywiście kofeina i nikotyna: nieodzowni towarzysze mniej lub bardziej istotnych rozmów i krótkich przerw. Bo bardziej, niż smakiem, kawa i papierosy pozwalają delektować się oferowanym w pakiecie z nimi czasem.

W swoich – często improwizowanych – nowelkach, Jarmusch pozwala spotkać się na chwilę bohaterom, ale i aktorom. Przy kawiarnianych stolikach zatrzymują się na chwilę m.in. Tom Waits i Iggy Pop, Steve Coogan i Alfred Molina, Bill Murray z raperami RZA i GZA, Cate Blanchett z… Cate Blanchett, by pogadać o medycynie alternatywnej, wspólnych przodkach, Elvisie Presley’u, czy latach XX w Paryżu.

Reżyseria: Jim Jarmusch

Czas trwania: 96 minut

Język: napisy polskie