Koncert pod gwiazdami
13.07.2024 | 19:00
Recital Igora Przebindowskiego

KUP BILET

Igor “Ygor” Przebindowski to muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista.

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczeń wybitnego wibrafonisty Bernarda Maselego. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Współpracuje od wielu lat z teatrami, komponując i wykonując muzykę na żywo. Skomponował muzykę do ponad 40 spektakli teatralnych.

Współpracował z wybitnymi reżyserami m.in. Agnieszką Glińską, Iwanem Wyrypajewem, Piotrem Cieplakiem, Grzegorzem Wiśniewskim, Anną Augustynowicz.

Spektakle z jego muzyką były wystawiane w Warszawie w teatrze Dramatycznym, Studio, Na Woli, Och-Teatrze, Polonii, Współczesnym, Montowni, Lalce, Capitolu, Imce, Żydowskim, Kamienicy, Komedii, Rampie, oraz w Krakowie w teatrze Bagatela, i Teatrze Polskiego Radia, jak również w Akademii Teatralnej w Krakowie.

„Ygor” Tworzy również muzykę do filmów, dokumentów oraz seriali telewizyjnych.

Jest producentem i kompozytorem albumów studyjnych. Od ponad dwudziestu lat współtworzy program telewizyjny “KUBA WOJEWÓDZKI SHOW”, na antenie stacji TVN, gdzie odpowiedzialny jest za oprawę muzyczną programu.

Autor czterech albumów płytowych „Powidoki”, „Powidoki Powstania Warszawskiego”,

„Powidoki północy”, „Powidoki portrety Miron Białoszewski”.

Współpracował z takimi artystami jak : Ania Dąbrowska, Edyta Geppert, Halinka Mlynkova, Martyna Jakubowicz, Kasia Klich, Brodka, Krzysztof Antkowiak, K.A.S.A,

Dj Adamus, Sambor Dudziński, Robert Amirian, Reni Jusis, Zbigniew Wodecki, Jarek Wasik, Grażyna Szapołowska, Robert Cichy, i inni.

Podczas recitalu artysty usłyszymy znane tematy filmowe, jak również  standardy jazzowe, utwory nawiązujące do klasyki, z repertuaru Franka Sinatry, Nat King Cola, Krzysztofa Komedy, Georga Gershwina, Zbigniewa Wodeckiego, Michaela Legranda, Louisa Amstronga oraz kompozycje własne Ygora.